Każdy laptop po kilku(nastu) miesiącach intensywnego użytkowania wymaga gruntownego czyszczenia, nie zawsze przedmuchiwanie kratki wylotowej wentylatora będzie skuteczne, co w takim wypadku ?

Czyszczenie laptopa / notebooka

Jeśli standardowe czyszczenie sprężonym powietrzem nie przynosi efektów, konieczne będzie rozebranie laptopa i wyczyszczenie podzespołów w środku.

W zależności o wielkości i przeznaczenia, laptop może posiadać jeden lub więcej wentylatorów. W droższych wersjach oraz notebookach gamingowych wewnątrz znajdują się nawet dwa wentylatory; na procesorze oraz na karcie graficznej. Warto każdy z wentylatorów przeczyścić z osobna, w razie bardziej opornych zabrudzeń konieczne może okazać się zdemontowanie wentylatorów oraz czyszczenie poza obudową laptopa. W ekstremalnych przypadkach konieczna będzie wymiana wentylatorów / chłodzenia na nowe.

Wymiana pasty termoprzewodzącej na procesorze i karcie graficznej w laptopie

Podczas gruntownego czyszczenia notebooka warto także wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze oraz chipie karty graficznej. Ten zabieg powinien zdecydowanie zmniejszyć temperatury panujące wewnątrz obudowy, a tym samym szum / hałas wydobywający się z komputera. Dzięki zabiegom czyszczenia zwiększymy komfort pracy oraz przyjemność z użytkowania naszego laptopa.

Jeśli twój laptop, notebook czy komputer potrzebuje gruntownego czyszczenia zapraszamy do naszego serwisu w celu diagnozy oraz wykonania niezbędnych zabiegów konserwacyjnych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *