Hewlett-Packard LaserJet 1010 to drukarka legenda. Zasłynęła swoją niezawodnością, wytrzymałością i solidnością wykonania. Produkowana w czasach gdy jakość była ważniejsza niż masowa produkcja. Do dzisiaj można ją spotkać w wielu firmach w Polsce jak i za granicą. Drukarki HP LaserJet 1010 potrafią „przeżyć” niejedną dzisiaj wyprodukowaną laserówkę. Jako, że jest to sprzęt starszy, nie jest oficjalnie wspierany w Windows 10, można jednak zmusić ten system aby drukarka działała. Poniżej rozwiązanie problemu.

HP LaserJet 1010 – jak zainstalować sterowniki (drivers) w systemie operacyjnym Windows 10 ?

Poniżej przedstawiam poradnik jak zainstalować drukarkę HP LaserJet 1010 w systemie operacyjnym Windows 10.

Pierwsze co należy zrobić to podłączyć drukarkę do komputera za pomocą przewodu USB, podłączyć przewód zasilający i uruchomić ją. W tym momencie możemy uruchomić komputer. Drukarka teoretycznie sama się zainstaluje w systemie, jednak nie będzie możliwe drukowanie z automatu, trzeba zainstalować ją jeszcze raz ręcznie.

HP LaserJet 1010 - instalacja w systemie Windows 10 (DOT4_001 HP Print Device)

  • Uruchom system Windows 10
  • kliknij Start / Ustawienia / Urządzenia
  • z prawego menu Powiązane ustawienia wybieramy Urządzenia i drukarki
  • w sekcji Drukarki klikamy na górze Dodaj urządzenie / Dodaj drukarkę, a następnie klikamy Drukarki, której szukam, nie ma na liście i kolejno Dodaj drukarkę lokalną lub sieciową z ustawieniami ręcznymi
  • klikamy Użyj istniejącego portu / DOT4_001 (HP Print Device) (Uwaga! Upewnij się, że drukarka jest podłączona i uruchomiona) i kolejno z listy wybieramy HP i klikamy Windows Update (czekamy cierpliwie, aktualizacja sterowników chwilę potrwa)
  • w razie gdy na liście nie ma portu DOT4_001 należy pobrać plik Dot4x64.zip i zainstalować dodatkowy port
  • gdy pobierze się lista wybieramy HP / HP LaserJet 3055 PCL5 i potwierdzamy chęć instalacji sterowników. Jeśli jest potrzeba, drukarkę można udostępnić w sieci (teraz jest na to odpowiedni moment). Wybór zatwierdzamy pozytywnie
  • na koniec nadajemy nazwę drukarki HP LaserJet 1010 i możemy wydrukować stronę testową.

Od teraz możesz drukować na drukarce HP LaserJet 1010 w systemie Windows 10 🙂


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *