Ostatnimi czasy wracam ponownie do kopania kryptowalut (głównie ETH za pomocą oprogramowania nicehash i algorytmu daggerhashimoto) jak i samego inwestowania w cyfrowe monety.
Pytanie jak wygląda obecnie z opłacalnością wydobycia na koparkach, czy warto kopać cyfrowe pieniądze oraz gdzie i jak sprawdzić opłacalność kopania ? Wszystko na ten temat postaram się opisać poniżej.

Opłacalność koparki, kalkulator wydobycia kryptowalut

Najprostszym sposobem na sprawdzenie jak wygląda aktualnie opłacalność kopania innymi słowy opłacalność koparki kryptowalut będzie skorzystanie z kalkulatora opłacalności / wydobycia (ang. mining profitability calculator). Narzędzia czy też strony dostępne online są najlepszą opcją także dla początkujących górników (minerów) ponieważ pozwalają „na sucho” wykonać podstawowe kalkulacje bez konieczności kupowania drogiego sprzętu.

Z drugiej strony, jeśli już posiadasz hardware, który leży nie używany lub po prostu Twój komputer czy laptop posiada mocną kartę graficzną (ang. GPU) możesz zainstalować oprogramowanie do kopania i przekonać się w realu jak wygląda Twoje obecne tzw. (ang. mining profitability).

Ja osobiście korzystam z kalkulatora na stronie https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth (dla Ethereum).

Oby wyliczyć nasz możliwy dochód z urobku, należy w pierwszej kolejności wybrać walutę, następnie moc koparki (ang. Hashing Power), pobór prądu (ang. Power consumption), koszt prądu za kilowatogodzinę (ang. Cost per KWh) oraz opłaty pobierane przez kopalnie (ang. Pool Fee (%)). Jeśli wszystko zostało wypełnione prawidłowo naszym oczom powinien ukazać się wynik 🙂

Opłacalność kopania / kalkulator wydobycia koparki kryptowalutInną dobrą i już w sumie legendarną stroną jest https://whattomine.com/. Mamy tutaj do wyboru bardzo dużą ilość algorytmów oraz ustawień. Dobre dla maszyn typu ASIC (ang. Application Specific Integrated Circuit), czy kopaczy na mniej popularnych skryptach.

Trzecią polecaną przeze mnie opcją jest zainstalowanie oprogramowania ze strony nicehash.com i po prostu rozpoczęcie wydobycia własnego urobku. Monitorowanie koparek, postępów wydobycia oraz zarobków odbywa się poprzez stronę www.

Nicehash.com - kalkulator wydobycia koparki kryptowalutNa zakończenie warto zwrócić uwagę na równie korzystną alternatywę moim zdaniem, jakim jest rejestracja na giełdzie kryptowalut i zainwestowanie zamiast w drogi sprzęt, bezpośrednio w internetowe złoto 😉


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *