Jestem miłośnikiem darmowych usług na tyle na ile są one cały czas dla mnie przydatne. Od wielu lat używam Dropboxa w wersji darmowej, ostatnio jednak przeniosłem się na płatny pakiet Google One.

Google One – chmura online w dobrej cenie

Jak wspomniałem testuję Dropboxa już od dawna w wersji darmowej. Posiadam tam kilkanaście GB dostępnego miejsca (dokładnie 18,88GB), ale już od kilku miesięcy „walczę” z kończącą się ilością dostępnej przestrzeni. Porządki robiłem kilkukrotnie, po czym miejsce kończyło się na nowo. Jako, że wersje darmową mam wymaksowaną raczej, od pewnego czasu rozglądałem się za czymś innym.

I ostatecznie wybrałem Google One w pakiecie 100GB za cenę 89,99 zł rocznie. Gdyby Dropbox posiadał mniejsze pakiety, pewnie pozostałbym tam, ale niestety nie ma, więc musiałem zmienić miejscówkę na swoje dane. Koniec końców ciesze się ze zmiany, dużym plusem jest możliwość dzielenia przestrzeni dyskowej aż z pięcioma osobami. Jest to dobra opcja na przyszłość, aby np podzielić się kosztami wyższych pakietów.

Tak więc testuję nowe usługi i zobaczymy co przyniesie przyszłość.


2 komentarze

seoit.pl · 17 września 2019 o 11:33

Google One wygląda jako bardzo ciekawa opcja do magazynowania własnych danych. Ciekawe czy Google kiedyś pójdzie w kierunku rozszerzenia swoich usług o hosting stron na Dyskach Google.
Teoretycznie można obecnie je w ten sposób wykorzystywać https://www.process.st/how-to-host-a-website-on-google-drive-for-free/ jednak to nie to samo co standardowe hostingi. Pytanie czy dla ogółu byłoby dobrze gdyby Google stał się także potentatem lub co gorsza monopolistą usług hostingowych, mogąc nie tylko wpływać na wyniki wyszukiwarki ale także odłączać 'nieodpowiednie’ strony internetowe.
Pozdrawiam.

    8art33z · 17 września 2019 o 17:28

    Ciekawa opcja, nawet nie wiedziałem muszę przyznać 🙂 Dzięki i będę miał oko na Twojego bloga. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *