Microsoft małymi krokami zmusza nas do tego abyśmy wszędzie gdzie to możliwe korzystali z kont online tzn. kont Microsoft zakładanych poprzez stronę internetową lub podczas instalacji Windowsów. Zakładam, że docelowo nie będzie kiedyś możliwości zalogowania się bez tego konta ponieważ właśnie z nim powiązane będą nasze licencję.

Windows 10 podejmował już pierwsze tego typu próby przymusowego logowania na konta Microsoft, jednak dawało się je łatwo obejść poprzez brak połączenia do internetu. W Windows 11 sprawa jest już trochę trudniejsza, jednak da się wykonać pewne „magiczne” sztuczki, które umożliwiają założenie i zalogowanie na koncie / użytkowniku lokalnym

How to set up Windows 11 without Microsoft account / Instalacja Windows 11 bez logowania do konta online

Cały trik polega na usunięciu ustawień sieciowych podczas instalacji Microsoft Windows 11 (czysta instalacja od zera, z reguły pozwala na tworzenie użytkownika lokalnego). Tak więc w momencie gdy Windows poprosi o podanie danych logowania do konta Microsoft, należy na klawiaturze komputera lub laptopa wcisnąć sekwencje klawiszy: Shift + F10 (desktop), Fn + Shift + F10 (laptop). Pojawi się okienko cmd.exe – wiersz poleceń (ang. Command Prompt), gdzie należy podać komendę ipconfig /release i zatwierdzić klawiszem Enter.

Kolejno zamykamy okno cmd.exe i wracamy strzałką do ekranu poprzedniego gdzie można podać dane do utworzenia użytkownika lokalnego.

Instalacja Microsoft Windows 11 z konta mailowego no@thankyou.com

Ciekawą alternatywną metodą jest podanie adresu mailowego no@thankyou.com podczas logowania użytkownika Microsoft (hasło podajemy losowe). Na chwilę obecną metoda jeszcze działa i wprowadza instalator Microsoft Windows 11 w błąd co z kolei pozwala na utworzenie konta lokalnego 🙂

Na nowszych wydaniach systemu Microsoft Windows 11 mogą nie zadziałać powyższe sposoby. W tym przypadku postępujemy podobnie ale na ekranie wyboru regionu należy na klawiaturze komputera lub laptopa wcisnąć sekwencje klawiszy: Shift + F10. Pojawi się okienko cmd.exe – wiersz poleceń (ang. Command Prompt), gdzie należy podać komendę oobe\bypassnro i wcisnąć Enter. Spowoduje to ponowne uruchomienie komputera ale tym razem z możliwością utworzenia konta lokalnego. Konieczne jest oczywiście odłączenie komputera od internetu.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *