W poprzednim artykule w tym temacie (Firefox 52.9.0 (32-bit) ESR) udostępniłem informację oraz pliki instalacyjne odnośnie ostatniego Firefoxa dla systemu Windows XP, tym razem przyszedł czas na pójście trochę głębiej w światek retro komputeryzacji. Na tacę biorę Microsoft Windows 2000

Mozilla Firefox 12.0 (32-bit) Microsoft Windows 2000 – ostatnia (lastest) działająca wersja

Firefox 12.0 to ostatnia działająca wersja od Mozilla dla systemu operacyjnego Microsoft Windows 2000 (dla pewności warto zainstalować Service Pack 4). Warto pamiętać, że jest to już zdecydowanie wiekowy build i mogą występować problemy z wyświetlaniem stron posiadających certyfikat SSL, czyli wpierających szyfrowanie danych poprzez protokół https.

W razie problemów z działaniem np. niebieski ekran (ang. BSOD) należy ponownie uruchomić Mozilla Firefox, po ponownym restarcie komputera. To powinno pomóc, jeśli nadal jest problem, należy zamknąć wszystkie otwarte karty (nowa sesja) i Firefox 12.0 powinien działać już prawidłowo.

Miałem na swoim retro komputerze z zainstalowanym Windows 2000 właśnie problemy w postaci niebieskich ekranów (restartów komputera). Jednak kwestie udało się ostatecznie rozwiązać poprzez zamknięcie standardowych kart Firefoxa 12.0 jakie otwierają się zaraz po instalacji na „świeżo”.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *