Przeglądając ostatnio oferty w lokalnych serwisach ogłoszeniowych natknąłem się na ciekawe zestawy zawierające retro (software) oprogramowanie z dawnych lat. Moją uwagę głównie przykuła płyta o ciekawym tytule World of Internet 🙂 Sama już nazwa zachęca do dalszego zgłębienia tematu, nie wspominając o zawartości.

Cały Internet na jednej płycie CD-ROM!

Świat Internetu to nośnik, który (jak twierdzi opis z tyłu okładki) zawiera wszystko co można znaleźć w internecie, można tu pokusić się o dobry żart, że płyta zawiera cały internet 😀 CD wywołał uśmiech na mojej Twarzy, nie mogłem się jej oprzeć aby nie kupić w formie żartu i dla śmiechu. Szczególnie dzisiaj jest to rodzynek, kto z nas nie słyszał słów w stylu „ściągnąłem cały Internet na dysk” itd. Tak więc ja od tej chwili mam swój własny Internet na płycie CD 🙂

Czytając opis z tyłu okładki: „The World of internet is the complete collection of information that is available on Internet. Including FAQ’s (Frequently Asked Questions) about numerous subjects. Documents, network maps, programs, security, standards and technical discassons. An indispensable CD Rom for people interested in computers, networking and new technology.”

„Świat internetu to kompletny zbiór informacji dostępnych w Internecie. Zawiera FAQ (najczęściej zadawane pytania) odpowiadające na wiele tematów. Dokumenty, mapy sieciowe, programy, zabezpieczenia, standardy i techniczne problemy. Niezastąpiony CD Rom dla osób zainteresowanych komputerami, sieciami i nowymi technologiami.”

Tak więc wygląda, że jest to płyta idealna dla mnie 🙂 Krążek datowany jest na rok 1995, wyprodukowany w Niemczech przez firmę US Dreams Inc.

Wymagania systemowe: komputer z systemem operacyjnym MS-DOS, czytnikiem płyt CD oraz modemem. Znajomość pracy z/i obsługi katalogów (:o), opcjonalnie karta dźwiękowa.

Załączam spakowany obraz płyty w formacie MDS, może komuś się przyda. Pobierz go i stań się właścicielem własnego Internetu 😀 → World_of_Internet.mds.

Zawarte oprogramowanie jest udostępnione na zasadzie SHAREWARE. Są to wersje próbne (trail) programów i aplikacji. Jeśli uważasz, że jakiś program jest tego warty zwróć się do autora i wykup pełną wersję.


1 komentarz

Technologia Intel MMX - media enhancement technology - LepszySerwis.pl - Helpdesk IT Poznań · 20 września 2020 o 21:45

[…] płyta (poprzednio World of Internet) z zestawu CD-Romów jaki udało mi się kupić w ostatnich tygodniach z cyklu oprogramowania retro […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *