Zastanawialiście się kiedyś czym jest dirty flash (tzw. brudny flash) ? To nic innego jak wgranie na istniejący ROM nowej / innej wersji.

Dirty flash co to jest i jak go wykonać

Dirty flash różni się od normalnego flasha tym, że nie usuwamy (nie tracimy) żadnych danych i oprogramowania zainstalowanego w telefonie. Na istniejący ROM wgrywamy nowy / nową jego wersję (bez usuwania starego). Jedynie co należy zrobić, to po aktualizacji oprogramowania wykasować Dalvik / Art cache, a następnie wykonać restart smartfona.

ROM flashing

Dirty flash czy jest bezpieczny ?

Dla bezpieczeństwa zaleca się robienie dirty flasha jedynie dla tego samego rodzaju systemu operacyjnego np. Lineage OS / MIUI / CyanogenMod. Wykonywanie dirty flasha z jednego systemu na inny może skutkować bootloopem telefonu w najgorszym wypadku lub niemożliwością jego instalacji w najlepszym.

Kiedy stosować dirty flash ?

Dirty flash jest dobry w momencie gdy mamy zainstalowany jakiś system operacyjny np. Lineage OS w najnowszej wersji i wyszła do niej jakaś poprawka / łatka. W takim przypadku moim zdaniem jest to idealne rozwiązanie. Nie ryzykujemy niczego złego, a czas na instalację najnowszego ROMa jest zdecydowanie krótszy i aktualizacja natychmiastowa.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *