Dobre słuchawki to jedno, ale dobre i tanie to już nie idzie z reguły w parze, szczególnie dla fanów dobrego odsłuchu. Istnieje jednak opcja na zakup dobrych słuchawek w rozsądnej cenie, mam tu na myśli tych z drugiej ręki, czyli używanych w dobrym stanie 🙂

AKG K518 LE / DJ mobilne słuchawki przewodowe do słuchania muzyki

Pierwszy raz styczność z modelem AKG K518 DJ miałem kilka lat temu, słyszałem o tych słuchawkach dobre opinie i kupiłem takowe w cenie ~250 zł. Okazało się jednak, że jak dla mnie za mocno uciskały i bolała mnie głowa już po kilkunastu minutach noszenia słuchawek na uszach. Chwilę później nadarzyła się okazja i sprzedałem moje AKG K518 DJ, czego zacząłem żałować w ostatnim czasie, ponieważ pamiętałem, że słuchawki były kompaktowe i posiadały małą wtyczkę mini jack, której obecnie potrzebuje do swojego smartfona.

Postanowiłem kupić ponownie model AKG K518 DJ / LE, ku mojemu zdziwieniu niewiele par słuchawek udało mi się znaleźć na lokalnych serwisach ogłoszeniowych. Jak się okazało model ten już nie jest produkowany, a ilość na aukcjach była niewielka. Udało się jednak kupić model AKG K518 LE w kolorze żółtym, podoba mi się on nawet bardziej niż poprzednia para 😉 Cena jaką za nie zapłaciłem w stanie naprawdę bardzo dobrym to ~80 zł.

Jeśli chodzi użytkowanie modelu słuchawek AKG K518 DJ / LE to cenie w nich kompaktowy rozmiar, z możliwością złożenia i schowania do oryginalnego woreczka ze skóry ekologicznej (?), solidne wykonanie (część elementów jest metalowa!) oraz małą wtyczkę mini jack. Jeśli chodzi o minusy to uciskanie na uszy, które notabene udało mię rozwiązać oraz rodzaj gumy, którym wykończone są nauszniki od strony zewnętrznej. Guma, czy rodzaj syntetyku z pewnością za kilka lat zacznie schodzić i się wycierać co niestety zdecydowanie pogorszy estetykę słuchawek AKG K518, która moim zdaniem stoi na wysokim poziomie.

Jeśli chodzi o uciskanie, to problem ten rozwiązałem poprzez kupno nowych (stare i tak byłyby do wymiany za chwilę) i grubszych niż oryginalne gąbek / padów / nauszników (cena ~50 zł), które spisują się rewelacyjnie i mnie osobiście już nic nie uciska. Słuchawki mogę nosić założone na głowie 2-3 godziny, co wcześniej było nie do pomyślenia.

Od teraz słuchawki AKG K518 LE są moim podstawowym akcesorium odsłuchowym na moim smartfonie oraz jako solidny ang. backup w razie gdyby coś się działo z moim codziennym zestawem słuchawkowym.

Kategorie: Varia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *