Microsoft Windows 10 w mojej opinii to najlepszy system operacyjny obecnie na rynku. Jego wygląd oraz różne funkcjonalności sprawiają, że używa się go przyjemnie i intuicyjnie. Bywają jednak drobiazgi, które potrafią utrudnić w fazie początkowej w pełni wykorzystanie możliwości oprogramowania jak chociażby pierwsza instalacja kontrolera bezprzewodowego Xbox One.

Zadanie wydaje się proste i trywialne ale wykonując lub próbując wykonać je pierwszy raz wprawia w zakłopotanie także „informatyka” 🙂 Poniżej instrukcja jak dodać kontroler bezprzewodowy w systemie Microsoft Windows 10

Jak sparować / zainstalować Microsoft Xbox One Wireless Controller w systemie Windows 10

  • włóż do portu USB odbiornik Bluetooth (Bluetooth dongle). Wszystkie nowe (1-2 lata na rynku) powinny być kompatybilne
  • uruchom pada Microsoft Xbox One Wireless Controller. Symbol Xbox  powinien migać na tym etapie co oznacza, że kontroler nie jest sparowany z żadnym urządzeniem (nie połączył się z nim)
  • w systemie Windows 10 kliknij Start > Ustawienia > Urządzenia, a następnie Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne i kliknij Bluetooth (Myszy, klawiatury, pióra lub urządzenia audio oraz inne rodzaje urządzeń Bluetooth)
  • naciśnij i przytrzymaj przycisk na kontrolerze Microsoft Xbox One Wireless Controller odpowiedzialny za połączenie Bluetooth tak długo aż pojawi się komunikat informujący o możliwości sparowania urządzenia. Potwierdź wybór i poczekaj aż Microsoft Windows 10 zainstaluje sterowniki (pojawi się komunikat)
  • wyłącz i włącz ponownie kontroler Microsoft Xbox One Wireless Controller. Symbol Xbox powinien w tym momencie świecić w trybie ciągłym co oznacza, że urządzenie zostało prawidłowo zainstalowane i sparowane.

I tyle, od teraz można grać w grę w Microsoft Windows 10 używając bezprzewodowego pada Microsoft Xbox One 🙂


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *