Game Boy Color to znana wielu osobom przenośna konsola (ang. handheld) od Nintendo wydana w 1998 roku. Ja niestety w tym czasie nawet o niej nie słyszałem, a nawet gdyby, prawdopodobnie nie byłoby mnie na nią stać. Po latach jednak stałem się posiadaczem całkiem udanej podróbki z kraju kwitnącej wiśni.

Kongfeng GB BOY Colour czy Game Boy Color co wybrać ?

Konsolkę z chińskiego AliExpress posiadam od około dwóch lat. Pamiętam, że kupiłem ją wtedy za około ~100 zł i to jest odpowiednia cena moim zdaniem za ten gadżet. Sam sprzęt jest wykonany solidnie (nawet jak na Chiny) i sprawia dobre wrażenie pod kątem estetycznym. GB BOY Colour dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Czy GB BOY Colour jest lepszy od oryginalnego Game Boya ?

Z pewnością będzie to dobra przymiarka dla osób (jak ja), które nigdy wcześniej nie posiadały Game Boya od Nintendo. GB BOY Colour posiada 66 wbudowanych gier. Co prawda część się powtarza, ale jest tam dużo klasyków jak chociażby: Mario, Kontra, czy Pac-Man. Jest to więc tak naprawdę tania opcja aby zapoznać się z tym, czym był oryginalny Game Boy / Color. Ten chiński handheld umożliwia granie z kartów, więc będzie też przyjemnym gadżetem dla tych, którzy takowe posiadają, a mają np klasycznego Game Boya bez podświetlenia (ang. backlit). Ponieważ GB BOY takowy posiada, zarówno jak i wszystko co posiadała klasyczna konsolka od Nintendo uważam go za sprzęt warty uwagi.

Jedyny minus chińskiej zabawki to lekko rozciągnięte proporcje na wyświetlaczu GB BOY Colour względem oryginalnego Game Boya. Osobiście jednak uwzględniając jego niską cenę nie uważam tego za wielki mankament.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *