To moja ulubiona aplikacja do sprawdzania codziennej prognozy pogody. Większość roku jeżdżę po mieście na rowerze, dlatego potrzebuje znać warunki pogodowe abym nie był zaskoczony np. nagłą ulewą. Aplikacja pozwala na sprawdzenie:

Aktualnej temperatury oraz temperatury maksymalnej jakiej można spodziewać się danego dnia. Dodatkowo aplikacja pokazuje prognozę temperatury w nocy. Do tego mamy ogólne warunki pogodowe w ciągu dnia, czy będzie słońce, czy deszcz, a może pochmurno.

Szczegółowe informacje pogodowe pozwalają sprawdzić:

  • temperaturę odczuwalną
  • wilgotność powietrza
  • indeks UV
  • widoczność
  • punkt rosy
  • ciśnienie

Kolejny bardzo przydatny dla mnie aspekt, to prognoza pogody na najbliższe kilkanaście godzin. Dzięki temu można przygotować się na następny dzień. Widać tu jaka będzie temperatura, czy będzie słońce czy deszcz (lub burza).

Aplikacja podaje także prawdopodobieństwo opadów atmosferycznych z podziałem na godziny oraz kolejne dni. Tutaj mamy do dyspozycji pełną prognozę pogody na kolejne 7 dni.

Kolejna sekcja to jakość powietrza oraz wschody i zachody słońca łącznie z godzinami, są tutaj także fazy księżyca. Tą sekcję przeglądam raczej jako ciekawostkę.

Ostatnia sekcja to prędkość i kierunek wiatru oraz radar pogodowy.

Wersja płatna aplikacji zawiera dodatkowe opcje, można zmieniać ikony, źródła danych pogodowych, a także integrować pogodę z paskiem zadań czy skonfigurować indywidualne powiadomienia. Ostatnim ważnym dla mnie aspektem jest wygląd, apka jest bardzo ładna i cieszy oko, przyjemnie się jej używa i posiada przyjazną dla oczu ciemną szatę graficzną.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *