Dalvik / ART Cache to pliki z pamięci podręcznej maszyny wirtualnej systemu (Dalvik Virtual Machine). Dalvik jako maszyna wirtualna powstał dla systemu Android od wersji 1.0 Apple Pie i był wykorzystywany do wersji 4.4 KitKat. Aktualnie od wersji Android 5.0 Lolipop został zastąpiony przez ART.

Android Runtime (ART) jest środowiskiem uruchomieniowym systemu Android. Premiera miała miejsce (jako podgląd deweloperski) wraz z wprowadzeniem Adroida 4.4 KitKat, a od wersji 5.0 Lollipop jest to środowisko domyślne.

Dalvik / ART Cache może być usunięty np. poprzez TWRP (Team Win Recovery Project). Zaleca się czyszczenie cache po aktualizacji lub zmianie ROMu czy też różnych aktualizacjach i zmianach w oprogramowaniu smartfona / telefonu.

Kategorie: Smartfony

1 komentarz

☛ Jak przyspieszyć działanie wolnego telefonu na systemie Android ? - LepszySerwis.pl - Serwis komputerowy Poznań · 5 lutego 2024 o 09:26

[…] Czyszczenie pamięci podręcznej cache: Aplikacje na Androidzie często przechowują dane podręczne w pamięci cache, co może z czasem spowodować spowolnienie działania systemu. Aby oczyścić pamięć podręczną, należy przejść do ustawień telefonu, wybrać zakładkę „Aplikacje” lub „Zarządzanie aplikacjami”, znaleźć aplikacje, które chcemy oczyścić, i wybrać opcję „Wyczyść pamięć podręczną”. Opcja bardziej zaawansowana to wejście do bootloadera systemu i usunięcie Dalvik / ART Cache. […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *