Mimo, iż mogę pochwalić się tym, że wyrastałem i dorastałem w czasach tzw. „informatyzacji” czyli rodzącej i szybko rozwijającej się technologii komputerowej (lata 1980-2000) i „przegrałem” sporo gier w tym czasie to jednak są białe plamy na mojej mapie gier z tamtego okresu. Często perełki, do których nie było dostępu z różnych powodów i względów. Jedną z nich jest gra na komputery PC Mortyr 2093 – 1944.

Z grą spotkałem się po latach, tak naprawdę w przeciągu ostatnich dwóch lat, gdy odkryłem w sobie duże zainteresowanie szeroko pojętą retroinformatyką. Szok mój był tym większy, że jest to gra polska i odniosła niezły sukces na rynku ogólnoświatowym jak na owe czasy. Mortyr 2093 – 1944 to gra akcji / FPP wyprodukowana przez nieistniejącego już producenta i wydawcę gier Mirage Interactive / Mirage Software, później znana jako Mirage Media, a wydana przez Interplay (stąd pewnie zawdzięcza część swego sukcesu). Gra jak na owe czasy, a nawet dzisiaj robi duże wrażenie wykonaną grafiką i szczegółowością. Otoczenie wygląda bardzo ładnie, szczególnie w wyższych rozdzielczościach np. 1024×768, polecam uruchomienie Mortyra na akceleratorach graficznych 3dfx Voodoo 1 / 2. Gra świateł, zmienne warunki pogodowe oraz różnorodność lokacji. Ludzie z Mirage Software postarali się.

Tak naprawdę właśnie grafika mnie zauroczyła, na tamten czas to musiało być COŚ, dzisiaj miło popatrzeć na tą perełkę. Tak więc zapraszam do galerii obrazów / zrzutów ekranu z gry.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *