Boom na kopanie kryptowalut nie słabnie, a karty graficzne są obecnie droższe około cztery razy od ich najniższego pułapu. Jednak niebawem opłacalność wydobycia najbardziej popularnej monety jaką jest Ethereum może się obniżyć, a z końcem roku 2021 istnieje szansa na konieczność znalezienia krypto alternatyw. Co w takim razie kopać ?

Ravencoin – jak kopać ? HOW TO mine ? / T-Rex miner

Jakiś czas temu na kanale YouTube – Bits Be Trippin’ oglądałem film na temat wykorzystania komputera gamingowego wyposażonego w jedną kartę graficzną do wydobywania kryptowalut. Było tam też trochę ciekawych teorii na temat Ethereum oraz alternatywnej monety Ravencoin.
Na chwilę obecną trudność wydobycia Ravencoina nie jest jeszcze duża i jeśli ktoś poszukuje alternatywnych cyfrowych walut, warto się zainteresować RVN. Jak wspominałem nawet komputer wyposażony w pojedynczą kartę grafiki dla graczy jest w stanie wydobywać kilkanaście monet dziennie. Cena RVN nie jest jeszcze wysoka, moim zdaniem istnieje szansa na wzrosty pod koniec 2021 i początek 2022 roku za sprawą teoretycznego przejścia Ethereum  z metody wydobycia ang. Proof of Work na ang. Proof of Stake.

Ostatecznie przekonałem się na własnej skórze jak wygląda proces kopania altcoina Ravencoin RVN wykorzystując oprogramowanie T-Rex miner i chciałbym się podzielić tą wiedzą.

Czym i jak kopać Ravencoin ? RVN T-Rex mining

W pierwszej kolejności należy stworzyć portfel, na który będą lądować wydobyte cyfrowe monety, ja na własne potrzeby wybrałem Exodus – https://www.exodus.com, gdzie w kilku prostych kliknięciach myszy dodałem nowy portfel do odbioru (Ravencoin RVN).

Kolejny etap to pobranie oprogramowania T-Rex miner najlepiej ze strony https://github.com i jego konfiguracja, która jest następująca:

  • rozpakuj pobrane archiwum *.zip do wybranego katalogu np. T-Rex
  • stwórz nowy plik o rozszerzeniu *.bat np. RVN.BAT
  • w pliku dodaj następujące polecenia

t-rex.exe -a kawpow -o stratum-ravencoin.flypool.org:3333 -u RFyaytc5YcRE9vCMAxFiyntCUYaLknCZAL.GTX1080 -p x
pause

  • gdzie RFyaytc5YcRE9vCMAxFiyntCUYaLknCZAL to nazwa Twojego adresu do odbioru Ravencoin RVN, który został wcześniej stworzony za pomocą Exodusa
  • jeśli chcesz możesz także zmienić adres kopalni na inny, ja wybrałem akurat flypool.org
  • uruchom wydobycie poprzez dwukrotne kliknięcie myszką na pliku rvn.bat

Od tego momentu rozpocząłeś proces kopania swoich własnych Ravencoinów 🙂 Teraz warto poświęcić trochę czasu na overclocking karty grafiki aby zmaksymalizować własny krypto urobek.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *