Od jakiegoś półtora roku / dwóch lat miewam problemy z prawidłowym połączeniem w sieci komórkowej. Akurat w moim przypadku jest to sieć Orange, jednak jak dowiedziałem się od innych osób z okolicy także i oni borykają się z podobnymi kłopotami, a posiadają umowę u innych operatorów np. Plus. Udało mi się ostatnio zasięgnąć dodatkowych informacji co może być przyczyną tych dylematów i ich możliwe rozwiązania.

3 sposoby na rozwiązanie kwestii związanych ze słabym połączeniem sieci komórkowej VoLTE

Po konsultacjach z operatorem (dzięki Klaudia 😉 ) okazuje się, że kwestia połączenia i jego ewentualnej jakości / problemów może być rozwiązana na trzy różne sposoby.

  • ustawienia w urządzeniu (smartfon / telefon)
  • karta SIM
  • połączenie z siecią operatora (jakość / moc sygnału lub jego brak)

W najtrudniejszym scenariuszu konieczne może być przejście wszystkich powyższych kroków, jednak są to sytuacje ekstremalne. Całkiem możliwe, że niejednokrotnie wystarczy krok pierwszy czy drugi.

Ustawienia Voice over LTE (VoLTE) w telefonie / smartfonie

Pomimo, że technologia i ustawienia VoLTE powinny pomóc w uzyskaniu lepszych połączeń w sieci komórkowej, niejednokrotnie może się okazać, że _wyłączenie_ VoLTE może pomóc w poprawie połączeń w sieci. Stąd jeśli doświadczasz problemów z jakością połączeń, dezaktywuj opcję VoLTE w swoim urządzeniu. Jest to dostępne w ustawieniach opcji sieci komórkowej / karty SIM.

Ustawienia Voice over LTE (VoLTE) w telefonie / smartfonie

Stara karta SIM / wymiana karty SIM na nową

Starsze karty SIM nie posiadają wszystkich opcji, stąd w takim przypadku może zajść konieczność kontaktu z operatorem i wymiana karty SIM na nową / nowszą.

Problem z połączeniem sieci komórkowej (słaby sygnał / jakość / lub brak sygnału)

W tym przypadku konieczny będzie bezpośredni kontakt z infolinią naszego operatora. Może się oczywiście okazać, że po kontakcie z infolinią konsultant zaproponuje wymianę karty lub co bardzo mnie zaskoczyło zmieni zdalnie ustawienie w naszym smartfonie! Zakładam, że to tylko przy nowych kartach SIM i nowych urządzeniach, chociaż obecnie większość posiada już nowe aparty.

Kategorie: Smartfony

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *