Coraz więcej aplikacji nie chce działać poprawnie, lub w ogóle nie chce się uruchomić na telefonach, gdzie jest dostęp do root’a tzn. istnieje możliwość modyfikowania kluczowych plików systemowych.

W ostatnim czasie miałem taki sam problem z aplikacją bankową, po jej aktualizacji do najnowszej wersji otrzymałem komunikat, że oryginalne zabezpieczenia telefonu zostały zmienione i aplikacja nie może być używana ze względu na bezpieczeństwo ;-( Nie będę ukrywał, że nie było to pocieszająca informacja, szczęśliwie udało się znaleźć rozwiązanie.

Magisk – ukrywanie root’a

Na początek

  • jeśli planujesz instalowanie customowych kerneli, flashuj je dopiero PO wgraniu Magiska
  • jeśli posiadasz już Roota np. SuperSU odinstaluj go (najlepiej przywróć telefon do ustawień fabrycznych)

Custom Recovery

Najlepszym i najłatwiejszym sposobem na instalację Magiska jest wgranie to telefonu tzw. custom recovery np. TWRP (polecam). Mając zainstalowane TWRP wykonujemy następujące kroki:

  • ściągamy najnowszą wersję Magiska (instaler) oraz aplikację Magisk Manager
  • wykonujemy restart telefonu do custom recovery (TWRP)
  • instalujemy Magiska z pliku zip
  • opcjonalnie czyścimy Dalvik Cache
  • wykonujemy restart urządzenia do systemu i sprawdzamy czy Magisk Manager jest zainstalowany. Jeśli nie zainstalował się automatycznie, wykonujemy to ręcznie (instalacja apk).

Magisk Manager – instrukcja obsługi

W tej chwili jeśli wszystko poszło dobrze, mamy możliwość ukrywania Roota przed wybranymi aplikacjami oraz nadawanie Roota z poziomu Magisk Managera.

Magisk Manager - instrukcja obsługi

Magisk Manager - instrukcja obsługi 1


1 komentarz

☛ Motorola Moto G4 Play (Harpia) - bootloader unlock, custom recovery (TWRP), Android 10 (LineageOS) + root (Magisk) - LepszySerwis.pl - Helpdesk IT Poznań · 10 września 2021 o 21:56

[…] smartfona Motorola Moto G4 Play (Harpia) z Androidem 10, customowym recovery oraz pełnym rootem z możliwością jego ukrycia przed aplikacjami […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *